Connect with us

Dobre powody, aby regularnie biegać

bieganie

Aktywność fizyczna

Dobre powody, aby regularnie biegać

“Jedz i biegaj” powinno być motywem życia każdego człowieka, jeśli naprawdę chce się cieszyć zdrowym i szczęśliwym życiem. Nikt jednak tak naprawdę nie lubi budzić się wcześnie rano tylko po to, aby wyjść na bieganie. Jednak niewielu ludziom udaje się to zrobić po zmuszeniu się do biegania ze względu na korzyści związane z bieganiem, podczas gdy niektórzy z nich uważają, że spanie jest lepszym rozwiązaniem w porównaniu z zakładaniem butów gimnastycznych i bieganiem.

Można zapytać, co powinienem zrobić? Odpowiedź jest dość prosta. Rób to, co jest dla Ciebie dobre. Bieganie jest niewątpliwie dobrym ćwiczeniem i najlepszym źródłem utrzymania ciała w dobrej formie. Można powiedzieć, że bieganie jest rodzajem prezentu, który można dać sobie dzięki nieograniczonym korzyściom z nim związanym.

3 Główne powody, dla których warto regularnie biegać

Bieganie można uznać za najlepszy sposób na odprężenie, według zwykłych biegaczy, długi bieg wystarczy, aby poczuli się spokojnie, czysto i euforycznie. Poza tym istnieje wiele innych powodów, dla których należy biegać regularnie. Niektóre z tych powodów są następujące:

  1. Źródło utraty wagi

Utrata masy ciała jest dziś jednym z głównych problemów, co sprawia, że ludzie zaczynają biegać i nie ma wątpliwości, że bieganie jest najlepszym sposobem na spalanie kalorii i spadek masy ciała o kilka kilogramów. Będziesz zaskoczony, wiedząc, że 60-kg kobieta może spalić 287 kalorii w ciągu dnia podczas biegu 10 km/godz. Poza tym bieganie pomaga również w budowaniu masy mięśniowej i zwiększaniu metabolizmu spoczynkowego, dzięki czemu Twoje ciało będzie mogło spalić więcej kalorii w spoczynku.

  1. Podnosi twój nastrój

Bieganie pomaga w uwalnianiu endorfin, które znane są również jako dobre substancje chemiczne, w rezultacie biegacze czują się spokojnie i euforycznie. Dlatego bieganie jest uważane za najlepsze narzędzie do łagodzenia depresji. Co więcej, pomoże Ci to również w podnoszeniu nastroju i budowaniu poczucia własnej wartości, ponieważ biegnąc regularnie, zrzucisz kilka kilogramów i w końcu zwiększysz pewność siebie. Natomiast po bieganiu regularnie, łatwiej będzie ci spać lepiej w nocy, co sprawi, że poczujesz się bardziej zrelaksowany i świeży.

  1. Poprawia Twoje zdrowie

Czy wiesz, że bieganie przez półtorej godziny tylko przez tydzień może znacząco poprawić Twoje zdrowie? Jeśli nie, to musisz wiedzieć, że bieganie jest najlepszym źródłem zwiększenia długości życia kobiet i mężczyzn odpowiednio o 5,6 roku i 6,2 roku. Ponadto, wzmacnia kości, zwiększa odporność, jak również zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia krwi, cukrzycy, chorób serca i nowotworów o 40% do 70%. W ten sposób możesz powiedzieć, że nawyk codziennego biegania zwiększy twoją długowieczność.

Zobacz również:  Wskazówki dotyczące korzystania z roweru do ćwiczeń, aby schudnąć

Continue Reading
Możesz również lubić

Więcej w kategorii Aktywność fizyczna

O nas kilka słów więcej

Portal wBlaszaku – wszystko o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Recenzje wyciskarek do soków, warzyw i cytrusów.

Kalendarz

sierpień 2022
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Popularne

To Top