Connect with us

Jak zostać osobistym trenerem?

trener personalny

Aktywność fizyczna

Jak zostać osobistym trenerem?

Jedną z największych zalet pracy w branży fitness jest jej elastyczność w stosunku do Twoich potrzeb i tego, czego nie chcesz w życiu. Życie osobistego trenera może być zróżnicowane, ekscytujące i bogate. To może być zniechęcający początek na drodze do zostania osobistym trenerem, ale bądź odważny, zanurz się i nie będziesz patrzeć wstecz.

Oto kilka kroków, aby zostać certyfikowanym osobistym trenerem:

1 Wykonuj swoje badania

Branża fitness wita ludzi na wielu etapach życia. Od absolwentów szkół wyższych i absolwentów uniwersytetów do tych, którzy próbowali swoich sił w jednym zawodzie, a chcą odkrywać inne, kariera fitness jest otwarta dla wszystkich.

Kiedy zaczynasz poszukiwania, może się okazać, że jest wielu organizatorów kursów i wiele kursów na miejscu, możesz zadać sobie pytanie, jakie kwalifikacje powinieneś posiadać, aby być osobistym trenerem. Aby rozpocząć karierę jako trener osobisty, musisz ukończyć kurs na poziomie 3. Poziom 3 zapewnia szkolenie w zakresie planowania i przeprowadzania udanych treningów dla klientów.  Kurs musi być uznany przez REP.

Ostrzeżenie, “certyfikat” i “dyplom” nie są wymiennymi pojęciami. Kurs kształcenia osobistego, który prowadzi do uzyskania dyplomu uznanego przez REP, obejmuje więcej informacji niż jeden, który prowadzi do uzyskania dyplomu. Niektórzy organizatorzy szkoleń reklamują kursy jako dyplomy, jeżeli rzeczywiście prowadzą one do uzyskania świadectwa kwalifikacji.

2 Wybierz tryb studiów

Jedną z najważniejszych cech treningu osobistego jest elastyczność kwalifikacji w stosunku do stylu życia i potrzeb. Podczas wyszukiwania zastanów się, ile czasu potrzeba, aby zostać osobistym trenerem i jaka jest Twoja osobista sytuacja.  Niektóre osoby, które chcą zakwalifikować się tak szybko jak to możliwe, mogą chcieć wybrać naszą intensywną naukę w pełnym wymiarze godzin, kwalifikując się do poziomu 3 certyfikatu szkolenia osobistego w ciągu zaledwie czterech tygodni. Inne mogą mieć zobowiązania, takie jak praca do rozważenia, a więc kurs w niepełnym wymiarze godzin jest bardziej odpowiedni. Możliwość studiowania na odległość jest doskonała dla tych, którzy chcą uczyć się we własnym czasie w domu, w dowolnym miejscu na świecie i uczestniczyć w ocenach, gdy jest to dla nich dogodne.

Zobacz również:  Dobre powody, aby regularnie biegać

3 Uzyskać kwalifikacje

Poziom 2, dla wielu osób, jest punktem wyjścia do pracy w fitness. Ukończenie Certyfikatu Poziomu 2 w zakresie Instrukcji Fitness daje podstawy do wiedzy na temat anatomii i fizjologii, zasad fitness oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Oznacza to, że możesz na przykład pracować na sali gimnastycznej i wprowadzać nowych członków. Można również rozważyć  ćwiczenia do muzyki i kwalifikacje instruktorów jogi.

Bycie osobistym trenerem wymaga przejścia do poziomu 3. Oprócz pogłębionej wiedzy na temat anatomii i odżywiania, Certyfikat Poziomu 3 w Szkoleniu Indywidualnym pozwala osobom, które się do tego kwalifikują, na planowanie i przeprowadzanie udanych treningów dla swoich klientów. Jeśli nie posiadasz osobistego certyfikatu treningu na poziomie 3, nie jesteś w stanie nazywać się osobistym trenerem.

4 Znaleźć pracę

Po ukończeniu osobistego kursu trenerskiego istnieją dwa rodzaje scenariuszy zatrudnienia. Pierwszym z nich jest stanowisko pracy, na którym zarabiasz stałą pensję, niezależnie od liczby osobistych klientów szkoleniowych i liczby osobistych sesji szkoleniowych, które wykonujesz. Drugim jest samozatrudnienie, gdzie płacisz czynsz klubowi (lub klubom)fitness, w którym działasz. Prowadząc działalność na własny rachunek, klienci zazwyczaj płacą Ci bezpośrednio, a nie płacą klubowi, a Twój dochód zwiększa ilość osobistych sesji szkoleniowych, które przeprowadzasz.

Zobacz również:  Jak joga może być ostatecznym lekarstwem na niepokój

5 Znajdź swoją niszę

Trener osobisty oznacza Ciągły Rozwój Zawodowy. Jest to sposobem, w jaki osoby zawodowo zajmujące się ćwiczeniami fizycznymi mogą wykazać, że uczą się i rozwijają przez cały okres swojej kariery zawodowej oraz na bieżąco uaktualniają swoją wiedzę.

W siłowni pełnej osobistych trenerów, być może będziesz jedynym wykwalifikowanym w nauczaniu, dzięki czemu przejdziesz do tych treningów dla masy mięśniowej. A może znajdujesz się w obszarze pełnym przyszłych matek, co oznacza, że trening przed- lub poporodowy da Ci przewagę.

Zastanów się, jak Twoja ścieżka kariery zawodowej może wyglądać za 5-10 lat. Być może przejdziesz do treningu życiowego, pracy z klientami polecającymi ćwiczenia fizyczne, założysz własną firmę lub prowadzisz własną siłownię? Cokolwiek robisz, aby specjalizować się i wyróżniać, upewnij się, że pasjonujesz się tym.

Continue Reading
Możesz również lubić

Więcej w kategorii Aktywność fizyczna

O nas kilka słów więcej

Portal wBlaszaku – wszystko o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Recenzje wyciskarek do soków, warzyw i cytrusów.

Kalendarz

sierpień 2022
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Popularne

To Top