Connect with us

JAKIE SĄ KORZYŚCI PŁYNĄCE Z PICIA CYTRYNOWEJ WODY RANO?

woda cytrynowa

Dieta

JAKIE SĄ KORZYŚCI PŁYNĄCE Z PICIA CYTRYNOWEJ WODY RANO?

Cytryna jest popularnym owocem, który jest szeroko stosowany do celów kulinarnych, powszechnym składnikiem sosów sałatkowych i wypieków. Cytryna jest również używana do dekoracji potraw i oczywiście słynnym dodatkiem do większości napojów.

 

Cytryna jako owoc zawiera dużą ilość witaminy C, która nadaje cytrynie jej unikalną cechę, która chroni organizm przed infekcjami. Cytryna posiada właściwości, które wzmacniają układ odpornościowy i pomagają w walce z chorobami. Cytryna jest również bogatym źródłem witamin z grupy B, błonnika, potasu, żelaza, magnezu i wapnia, więc w połączeniu z wodą, która jest bardzo dobrym środkiem nawilżającym i oczyszczającym, pomoże zmaksymalizować korzyści, jakie można uzyskać z cytryn.

Oto kilka korzyści zdrowotnych płynących z regularnego picia cytryny wody rano:

Woda cytrynowa jest dobrym środkiem odtruwającym

Picie cytryny wody cytrynowej, detoksykuje organizm. Toksyny te muszą być wyeliminowane w organizmie w celu promowania zdrowego trawienia i ogólnego dobrego samopoczucia poprzez zwiększenie produkcji żółci w wątrobie. Picie cytryny wody cytrynowej na bieżąco zapobiega zaparciom, dając płynny przepływ jelit. Cytrynowa woda ma łagodny efekt moczopędny, który pozwala na oddawanie moczu często do usuwania odpadów. Sprawia, że czujesz się lżejszy i zdrowszy wewnątrz i na zewnątrz.

Zobacz również:  Mąka do pizzy - Najlepsza mąka do wyrobu ciasta na pizzę

Cytrynowa woda pomaga w utracie wagi

Ze względu na zawartość błonnika (pektyny) w cytrynach, picie cytrynowej wody daje poczucie pełni. W ten sposób zapobiega pragnieniu jedzenia i sprawia, że można podzielić porcje, które normalnie się spożywa. Ponadto, cytrynowa woda ma znikomą ilość kalorii w porównaniu z innymi napojami, które zawierają duże ilości cukru, takich jak napoje gazowane i słodzone soki.

Woda cytrynowa promuje zdrową skórę

Według ekspertów, cytrynowa woda zawiera właściwości alkalizujące, które oczyszczają krew i cały system, równoważąc poziom pH i czyniąc ją mniej kwaśną. Z tego powodu woda cytrynowa udowodniła, że jest dobrym środkiem przeciwstarzeniowym, który utrzymuje komórki krwi w zdrowiu, sprawiając, że skóra jest błyszcząca, bez zmarszczek, nawilżona i dobrze odżywiona.

Cytrynowa woda wspomaga zdrowe serce i nerwy

Ponieważ cytrynowa woda zawiera dobrą ilość potasu, może ona bardzo pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu serca i układu nerwowego. Stąd zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca i udaru mózgu.

Zobacz również:  Co to za kawy: Espresso, Ristretto, Lungo, Doppio, Americano and Long black?

Cytrynowa woda koi żołądek

Oprócz wspomagania procesu trawienia, cytrynowa woda posiada również właściwości, które mogą pomóc w zapobieganiu oznakom niestrawności lub dyspepsji, które obejmują wzdęcia, nudności, wymioty i zgagę.

Cytrynowa woda zapobiega zapaleniu

Ze względu na alkalizujące działanie wody cytrynowej, może pomóc w zmniejszeniu poziomu kwasowości organizmu. Zapalenie części ciała jest często spowodowane przez kwaśne środowisko. Woda cytrynowa zapobiega bólom stawów lub zapaleniu stawów poprzez wypłukiwanie kwasu moczowego z organizmu.

Cytrynowa woda poprawia nastrój i daje energię

Zapach cytryny daje naturalny środek relaksacyjny, który pomaga zachować dobry nastrój w ciągu dnia. Ponadto, ze względu na wodę i błonnik w cytrynie, sprawia, że czujesz się odświeżony, żywy i produktywny przez cały dzień.

Z wielu cytrynowych korzyści dla organizmu, jest bez wątpienia to świetny sposób na rozpoczęcie poranków. Ale pamiętaj, że równie ważne jest utrzymanie zdrowej diety, aby móc osiągnąć optymalne zdrowie.

Continue Reading
Możesz również lubić

Więcej w kategorii Dieta

O nas kilka słów więcej

Portal wBlaszaku – wszystko o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Recenzje wyciskarek do soków, warzyw i cytrusów.

Kalendarz

lipiec 2022
PWŚCPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne

To Top