Connect with us

Łysienie i wypadanie włosów

wypadanie włosów

Uroda

Łysienie i wypadanie włosów

Co mają wspólnego Dwayne Johnson, Patrick Stewart, Vin Diesel i LL Cool J? Wszyscy oni zostali wymienieni jako jedni z najbardziej seksownych mężczyzn na świecie i wszyscy mają łysą głowę. Chociaż każdy z nich może z powodzeniem reprezentować kampanię “Łysy jest piękny”, większość ludzi zagrożonych wypadaniem włosów rozpaczliwie szuka sposobów, aby uratować włosy.

Według The Washington Post, amerykańscy pacjenci na wypadające włosy wydają ponad 3,5 miliarda dolarów rocznie, próbując leczyć wypadanie włosów. Niestety, 99 procent wszystkich produktów wprowadzanych na rynek w branży leczenia wypadania włosów są całkowicie nieskuteczne dla większości tych, którzy ich używają.

Większość z nas zwykle zrzuca 50-100 włosów dziennie. Utrata włosów z reguły nie powoduje ich przerzedzenia, ponieważ w tym samym czasie na skórze głowy rosną nowe. Ale nagłe wypadanie włosów to coś, co należy traktować poważnie. Ten ubytek włosów występuje, gdy cykl wzrostu i wydalania włosów jest zakłócony lub gdy mieszek włosowy jest zniszczony i zastąpiony przez tkankę bliznowatą.

Ale co z stopniowym wypadaniem włosów? Chwile, kiedy nie możesz nie zauważyć stosu włosów w odpływie prysznica lub szczotce do włosów. Czy ci ludzie są skazani na życie pozbawione owłosienia?

Uważaj na wczesne znaki

Gerald G. Krueger, ekspert w diagnostyce i leczeniu łuszczycy oraz wypadania włosów na Uniwersytecie w Utah Health, uważa, że tak nie jest. Kluczem do tego jest poszukiwanie wczesnych oznak. Kobiety mogą zauważyć, że ich koński ogon wymaga więcej owijania gumką lub szybciej wysycha, mówi Krueger. Dodaje, że należy pamiętać o tym, kiedy włosy są cieńsze lub nie mają loków tak jak kiedyś. Są to wczesne oznaki wypadania włosów.

U mężczyzn oznaki wypadania włosów mogą pojawić się już w gimnazjum. U mężczyzn utrata włosów występuje 5 do 10 lat wcześniej niż u kobiet, mówi Krueger. Ważne jest, aby złapać oznaki wcześnie, ponieważ gdy mieszek włosowy przestaje produkować włosy, nie może odzyskać zdrowia.

Zrozumienie cyklu wzrostu włosów

Ludzie mają receptory w komórkach włosowatych, a te wyspecjalizowane receptory są rozmieszczone na całej skórze głowy. Co trzy do pięciu lat ten cykl wzrostu skraca się, a sam mieszek włosowy staje się cieńszy.

Geny

W 2005 roku, niemieccy badacze odkryli gen straty włosów, który jest przenoszony przez chromosom X od naszych matek. Następnie w 2008 roku, drugi gen związany z utratą włosów odkryto, że łysienie może pochodzić od każdego z rodziców. “Trzydzieści procent populacji mężczyzn i kobiet ma dziedziczne przyczyny wypadania włosów”, mówi Krueger. “Nazywa się to Androgenetic Alopecia. Z tego, co wiemy, mechanizmy poza androgenami są prawdopodobnie takie same w przypadku mężczyzn i kobiet”. Dobrą wiadomością jest to, że zagrożenie wypadaniem włosów ustąpi z wiekiem. “Jeśli nie masz początku łysienia przed 35 rokiem życia, prawdopodobnie nigdy nie będziesz miał początku łysienia w starszym wieku.

Szukaj sprawdzonych rozwiązań

Od dwudziestu lat Krueger leczy kobiety i mężczyzn, którzy żyją z wypadaniem włosów. Pomimo zalewu produktów do pielęgnacji włosów, tylko kilka zabiegów okazało się skutecznych, aby pomóc włosom odrastać. “Rogaina, zarówno w formie tabletek, jak i stosowana miejscowo, jest skuteczna”, mówi Krueger. “Tak jak przeszczep włosów”.

Pierwotnie opracowany w celu leczenia mężczyzn cierpiących na powiększony gruczoł krokowy, finasteryd został odkryty, aby stymulować wzrost włosów. Dystrybucja odbywa się pod markami Proscar i Propecia. Wraz z finasterydem, minoksydyl jest jedynym innym zatwierdzonym przez FDA sposobem leczenia wypadania włosów.

Miliony mogą żyć z przerzedzaniem włosów, ale to nie znaczy, że nie mają oni skutecznego rozwiązania leczenia utraty włosów. Dalsze badania to badania wyników fizjopatologicznych ścieżek, genetycznych i komórkowych zachowań, które mogą stanowić trwałe lekarstwo na wypadanie włosów.

Continue Reading
Możesz również lubić

Więcej w kategorii Uroda

  O nas kilka słów więcej

  Portal wBlaszaku – wszystko o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Recenzje wyciskarek do soków, warzyw i cytrusów.

  Kalendarz

  grudzień 2022
  PWŚCPSN
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031 

  Popularne

  To Top