Connect with us

Najlepsze ćwiczenia na wielofunkcyjnym urządzeniu do ćwiczeń

Aktywność fizyczna

Najlepsze ćwiczenia na wielofunkcyjnym urządzeniu do ćwiczeń

Jeśli planujesz poprawę kondycji fizycznej w 2019 roku, być może zastanawiasz się nad członkostwem w siłowni. Zanim jednak zobowiążesz się do miesięcznego wydatku, powinieneś pomyśleć o zakupie mini siłowni do domy. Ceny są rozsądne, a te maszyny do ćwiczeń można łatwo zmieścić w rogu pokoju.

Można wykonywać wiele ćwiczeń – nawet na najtańszych przyrządach gimnastycznych – i kierować je do każdej większej grupy mięśni. Tak więc, oto pięć z najlepszych ćwiczeń, które można wykonać.

Ćwiczenia na nogi

Nogi są często pomijane przy wykonywaniu ćwiczeń na siłowni. Na szczęście większość sal gimnastycznych jest teraz wyposażona w urządzenia do ćwiczeń nóg, a niektóre maszyny nawet w wyciskarkę do nóg i inne akcesoria.

Ćwiczenie to jest idealne do ćwiczenia mięśni ścięgien i łydek – mięśni niezbędnych do osiągnięcia celu, jeśli masz słabe nogi i chcesz dodać im trochę więcej formatu.

Klatka piersiowa

Aby zbudować większą, pełniejszą klatkę piersiową, musisz dodać do treningu wyciskarkę do klatki piersiowej (lub ławeczkę do wyciskania, jeśli wykonujesz ćwiczenie za pomocą sztangi, a nie zestawu). Prawie każda wielofunkcyjna maszyna gimnastyczna jest teraz wyposażona w funkcję wyciskania klatki piersiowej, co pozwala na podnoszenie ciężkich obciążeń i budowę solidnych mięśni.

Zobacz również:  Jak zostać osobistym trenerem?

Oprócz pracy mięśni klatki piersiowej, ćwiczenie to wykorzystuje ręce i ramiona, zapewniając trening tricepsu i deltoidy.

Podciąganie

Znany z ich trudności, pull-up jest być może jednym z najtrudniejszych ćwiczeń dla początkujących. Jeśli masz miejsce na siłowni domowej, możesz zainwestować w maszynę wspomagającą trening, ale są one drogie i zajmują dużo miejsca. Kupując maszynę do ćwiczeń do domu, większość z nich wyposażona jest w pręt pull-up.

Pull-ups są niesamowite do budowania mocniejszych pleców i większych ramion, jak również rozbudowują bicepsy. Są klasyfikowane jako ruch złożony. To dlatego, że pracuje więcej niż jedna grupa mięśniowa (w tym przypadku plecy i ramiona).

Ćwiczenie na ramiona

Kolejnym posunięciem złożonym jest wyciskarka na ramiona (czasami nazywana prasą wojskową). Podczas pracy nad ramionami powinien to być rutynowy krok. Większość siłowni domowych z wieloma stanowiskami gimnastycznymi posiada funkcję wyciskania ramion, co pozwala na dotarcie do tej bardzo ważnej grupy mięśni.

Zobacz również:  Wskazówki dotyczące korzystania z roweru do ćwiczeń, aby schudnąć

Cable Curls

Odizolowane bicepsy przyciągamy za pomocą linki z dołu. . Ćwiczenie to jest świetne do budowania większych ramion i może być wykonywane jako zwykły ruch lub jako alternatywa dla hantli.

Podsumowanie

Jeśli chcesz trenować na siłowni, budowa domowej siłowni z pewnością powinna znajdować się na Twojej liście zadań do wykonania. Zakres ćwiczeń jest duży i wymaga najczęściej wielu przedmiotów, ale najlepsze urządzenia dostępne na rynku, to często kompaktowe multi siłownie, które pozwalają  na wykonywanie ponad 40 różnych ćwiczeń.

Continue Reading
Możesz również lubić

Więcej w kategorii Aktywność fizyczna

O nas kilka słów więcej

Portal wBlaszaku – wszystko o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Recenzje wyciskarek do soków, warzyw i cytrusów.

Kalendarz

sierpień 2022
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Popularne

To Top