Connect with us

Ostatni miesiąc ciąży – przygotowanie do nadchodzącej drogi

Dziecko

Ostatni miesiąc ciąży – przygotowanie do nadchodzącej drogi

Ciąża to czas z wieloma zmianami. Jedną z największych zmian jest przejście od ciąży do bycia matką. Pod koniec ciąży, zaczynasz myśleć coraz więcej o tym, co ma nadejść. Zrozumienie tego, co nastąpi później może złagodzić lęk, który czujesz i zwiększyć zaufanie do swoich umiejętności rodzicielskich.

W ciągu ostatniego miesiąca możesz mieć wrażenie, że będziesz w ciąży na zawsze, a termin nigdy nie nadejdzie. Nierzadko zdarza się, że kobiety z niecierpliwością oczekują na poród, ale jednocześnie czują się o to zaniepokojone.

Wykorzystaj ostatni miesiąc ciąży i przygotuj się do zostania rodzicem

Prawdopodobnie przeczytałaś już sporo na temat opieki nad dzieckiem. Nie ma lepszego czasu niż trzeci trymestr na przygotowanie się do nowego spotkania, jeśli tego nie zrobiłaś. Kiedy przyjdzie dziecko, nie będziesz miała zbyt wiele czasu na czytanie i badania, a Ty będziesz musiała po prostu nauczyć się pracy. Badania wykazały, że praca w późnej ciąży może być szkodliwa dla dziecka. Więc teraz jest czas przestać pracować i odpoczywać, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś.

Skoncentruj się na pozytywnych historiach

Będziesz potrzebować zachęty i wsparcia dla tego, co ma nadejść. Droga przed Tobą może być trudna, ale nie zaczynaj przygotowań do straszliwego doświadczenia tylko dlatego, że inni już je mieli. Chroń się przed negatywnymi historiami narodzin, które są traumatyczne. Zamiast tego skoncentruj się na historiach kobiet, które miały pozytywne doświadczenia z porodem. Kiedy szukasz informacji, upewnij się, że w każdym wyszukiwaniu, które robisz online, zawiera słowo “pozytywne”.

Zobacz również:  GUAWA I PAPAJA W OKRESIE CIĄŻY

Napisz pamiętnik z doświadczeniami w ciąży

Jeśli nie zaczęłaś jeszcze pisać dziennika ciąży, możesz skupić się na wydarzeniach, myślach i uczuciach, których doświadczasz w ostatnim miesiącu ciąży. Wyobraź sobie, jak wyjątkowy będzie jeden dzień, aby podzielić się wspomnieniami o ciąży z nim/nią z dorosłym dzieckiem. Być może możesz dać im ten pamiętnik, kiedy będą oczekiwać własnych dzieci.

Przygotuj i zorganizuj

To nie jest rzadkością, aby spontanicznie rozpocząć czyszczenie szafy, wyrzucanie rzeczy, sprzątanie domu i magazynowanie na niezbędne rzeczy w ciągu ostatniego miesiąca ciąży. Ten proces “zagnieżdżania” może być korzystny, ponieważ będzie zorganizowany i pozwoli Ci zaoszczędzić czas na wycieczkach do sklepów i sprzątaniu później, kiedy Twój czas będzie droższy i lepiej spędzony na łapaniu niektórych z nich. Zdecydowanie powinnaś już teraz rozpocząć montaż całego sprzętu dla niemowląt. Rzeczy takie jak wózki i krzesełka mogą być kłopotliwe do złożenia razem i lepiej jest zrobić to teraz, niż próbować to zrobić w stanie bezsennym.

Zobacz również:  GUAWA I PAPAJA W OKRESIE CIĄŻY

Pomyśl o ważnych wyborach

Kiedy okaże się, że masz trochę więcej czasu, pomyśl o ważnych decyzjach, które będziesz musiał podjąć i przedyskutuj je ze swoim partnerem. Kto przyjedzie do szpitala? Czy chcesz powitać swoje dziecko w świecie z ceremonią religijną jak chrzest? Czy chcielibyście obrzezać małego chłopca? Czy będzie to pobyt w domu, w pełnym czy niepełnym wymiarze godzin? To wszystko są ważne decyzje do podjęcia i nadszedł czas, aby zacząć o nich myśleć.

Znajdź własną drogę

Każda przyszła mama jest zaniepokojona tak wieloma rzeczami w ostatnim miesiącu i obawy są nieuniknione, szczególnie jeśli jest to pierwsze dziecko. “Jak pójdą narodziny?”, “Czy dziecko będzie zdrowe?”, “Czy będę dobrą matką? Wszystkie te myśli będą się kręcić w Twojej głowie. Rozmowa z innymi matkami może pomóc Ci poczuć się mniej odosobnioną. Możesz się nauczyć, w jaki sposób radzą sobie z problemami i ostatecznie określić własne podejście do wyzwań związanych z macierzyństwem.

Utrzymywanie aktywności w ciągu ostatniego miesiąca może pomóc złagodzić niektóre z tych zmartwień. Przygotowując się i organizując, będziesz pozytywnie nastawiony i będziesz gotowy na przyjęcie swojego maleństwa do świata z otwartymi ramionami.

Continue Reading
Możesz również lubić

Więcej w kategorii Dziecko

O nas kilka słów więcej

Portal wBlaszaku – wszystko o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Recenzje wyciskarek do soków, warzyw i cytrusów.

Kalendarz

lipiec 2022
PWŚCPSN
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Popularne

To Top