Connect with us

Pływanie jako środek zaradczy

pływanie

Aktywność fizyczna

Pływanie jako środek zaradczy

Powszechnie wiadomo, że ćwiczenia są dobre dla ciała i umysłu. Utrzymuje nas w dobrej kondycji fizycznej i pomaga w stresie i rozluźnieniu umysłu. Ćwiczenia i dbanie o swoje ciało naprawdę może leczyć i zapobiegać wielu chorobom. Dwa lata temu potrzebowałem uzdrowienia fizycznego i psychicznego. Moje ciało nie było w stanie wykonywać ćwiczeń, które znałem – bieganie i podnoszenie ciężarów – więc musiałem znaleźć inną drogę.

W wiosenny dzień, kilka lat temu, jechałem skuterem motorowym po mieście. Poczucie bryzy na mojej twarzy wyraźnie pokazało, że wiosna jest w rozkwicie. Czułem się wolny i świeży. Podszedłem do czterokierunkowego przystanku, czekałem na swoją kolej i wszedłem na skrzyżowanie. Na skrzyżowanie wjechała też jednotonowa ciężarówka, która wyskoczyła z zakrętu i zrzuciła mnie z motoroweru.

Nie pamiętam nic innego, jak tylko przebudzenie się w wysuszonym rowie. Karetki pogotowia pędziły do pogotowia ratunkowego. Złamałem swoją kość udową. Nie byłem w dobrej formie i od razu poszedłem do operacji.

Zobacz również:  Wskazówki dotyczące korzystania z roweru do ćwiczeń, aby schudnąć

Lekarze wszystko naprawiali. Ale to mocowanie oznaczało, że zostałem pocięty, oderwany od siebie i wypełniony metalowymi płytami i śrubami. Operacja udała się dobrze i uratowała mi życie, ale nadal pozostawały efekty leczenia i efekty na całe życie.

Po fizykoterapii i dłuższym czasie gojenia nadal cierpiałem. Ćwiczenia sprowadziłem do chodzenia. Nawet to było problematyczne. Po dwudziestominutowym spacerze kolano puchło do wielkości grapefruita. Mój fizykoterapeuta powiedział mi, że aktywność jest dobra dla nogi i kolana, ale nie wiedziałem, czy mogę już dłużej cierpieć.

Jesienią tego samego roku dostałem przepustkę do mojego lokalnego ośrodka rehabilitacji. Postawiłem sobie za cel chodzić każdego ranka po zabraniu moich najmłodszych do szkoły. Postanowiłem spróbować pływania. Byłem zastraszony liczbą osób w basenie. Czułem, że zapomniałem wszystkiego, czego nauczyłem się na lekcjach pływania. Ale założyłem gogle i wskoczyłem do basenu.

Zobacz również:  Najlepsze ćwiczenia na wielofunkcyjnym urządzeniu do ćwiczeń

Pływam codziennie od dwóch lat. Jestem w najlepszej kondycji fizycznej w moim życiu. Moje kolano nie jest już obolałe z powodu aktywności fizycznej. Pływanie uratowało mi zdrowie. Jako osoba cierpiąca na depresję poczułem kontrolę nad swoim życiem i ciałem ponownie. Pływanie naprawdę uzdrowiło mnie fizycznie i psychicznie. Czuję, że pływanie jest doskonałym sposobem, aby na chwilę pozbyć się wszystkich życiowych problemów.

Continue Reading
Możesz również lubić

Więcej w kategorii Aktywność fizyczna

O nas kilka słów więcej

Portal wBlaszaku – wszystko o zdrowiu i zdrowym trybie życia. Recenzje wyciskarek do soków, warzyw i cytrusów.

Kalendarz

sierpień 2022
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Popularne

To Top